AI ve webdesignu? Framer AI, HTML do Framer, Figma do Framer

Umělá inteligence se dostává nebo už dostala do spousty odvětví, a webdesign není výjimkou. V tomto videu a článku se podíváme na to, jak vypadá AI v pojetí Frameru, aplikace pro tvorbu webů. A k tomu si představíme další dvě užitečné funkce, které Framer nabízí. Také si odpovíme na otázku, jestli AI vezme práci mě a dalším designérům a tvůrcům webů. Tak jdeme na to.

Pokud nechcete číst, tento obsah jsem připravil i jako video. Textová podoba následuje hned pod ním.

Odebírat můj youtube

Umělá inteligence se dostává a nebo už dostala do spousty odvětví, a webdesign není výjimkou. V článku se podíváme na to, jak vypadá AI v pojetí Frameru, aplikace pro tvorbu webů. A k tomu si představíme další dvě užitečné funkce, které Framer nabízí.

AI ve Frameru

Framer je nástroj pro tvorbu webů, o kterém se můžete dozvědět více v mém předchozím článku. Nyní se podíváme na to, jak Framer implementoval umělou inteligenci do procesu tvorby webů dvěma způsoby:

Vylepšování textu: Pokud napíšete nějaký text a kliknete na ikonku AI, Framer vám text přepíše, aby byl lepší a čtivější. Stačí tedy zadat jenom základní zadání, co v textu má být, a AI to už napíše správně. Co je podstatné, funguje to i v češtině. Tuto funkci možná znáte z ChatGPT, ale tady je super, že je to přímo součástí Frameru.

Generování webu

Druhá AI funkce je určitě zajímavější. Napíšete, co chcete vytvořit za web – svůj promt, tedy představu o designu, oboru, sekcích a podobně – a Framer vám na základě toho vygeneruje web. Pak už stačí jen přepsat text, vyměnit obrázky a web spustit. Zní a vypadá to neuvěřitelně, ale jak to funguje v praxi? Na to se podívejte ve videu výše.

Zhodnocení

I když to není úplně dokonalé, je nutné brát v potaz, že jsme na začátku. Stačí se podívat, kam se dostaly aplikace jako ChatGPT nebo Midjourney za krátkou dobu. Nemyslím si, že AI bude úplně nahrazovat designéry, minimálně ne ty kvalitní. Spíš bude skvělým pomocníkem v rukou někoho, kdo ví, co dělá a co chce. Ale necháme se překvapit.

Další užitečné funkce Frameru

Framer umí i další kouzla, která se sice už AI netýkají, ale pořád dokážou v mnoha situacích skvěle pomoct a ulehčit práci.

HTML do Framer

Představte si situaci, že máte starý web, ať už statický, nebo třeba na WordPressu, a chcete ho převést do Frameru. Standardní cesta by byla, že se to musí do Frameru předělat ručně. Ale díky doplňku do prohlížeče Google Chrome vyberete část, kterou chcete zkopírovat, a jednoduše ji vložíte do Frameru. Takhle můžete postupovat i s celým webem. Z mých testů to funguje poměrně dobře – své mouchy to má, ale byl jsem pozitivně překvapený.

Figma do Framer

Další způsob, jak dostat design do Frameru, aniž byste ho museli vytvářet přímo v něm, jsem zmínil už v předchozím článku o Frameru. Pokud máte design webu ve Figmě, což je skvělý nástroj pro tvorbu designu a prototypů, tyto dva nástroje spolu dobře spolupracují. Framer má podobný způsob ovládání jako Figma. Stačí mít modul a pokud dodržujete a využíváte funkce Figmy, jako je správa stylů nebo responzivita, lze to krásně vložit do Frameru. Pak už jen dopracujete funkčnost, propojíte odkazy, animace atd. Funguje to skvěle, pokud je dobrá příprava už ve Figmě.

Další podobný obsah

Rychlost vývoje: tvorba webů až o 50% levněji oproti Wordpress / Proč Webflow #1

Článek i video

Jaký je průběh tvorby webových stránek

Článek i video

5 chyb při tvorbě webu nebo eshopu, které nikdy nedělejte #1

Článek i video

Postavte jednoduše a rychle web na hotové šabloně / Proč Webflow #4

Článek i video

První místo ve vyhledavačích? Aneb SEO optimalizace / Proč Webflow #6

Článek i video

FRAMER: představení geniálního no-code nástroje pro tvorbu webů

Článek i video

Potřebujete pomoct s webdesignem, videem nebo tvorbou webu?

webový expert creativ design

shopify webflow framer

Vytvářím úspěšné weby, projekty a produkty se specializací na ux / kreativní design a no-code technologie, primárně webflow a framer, sekundárně shopify.

Rezervovat online schůzku
17+
let zkušeností
500+
projektů
200+
skvělých klientů
1300+
odběratelů na youtube

Navrhnu vám nádherný a neotřelý design, který vaši návštěvníci budou milovat a to jak pro web, aplikaci, tak i pro e-shop. Nebo vytvořím kompletní web, který vám přinese nové zákazníky. A nebojte, díky Webflow a Framer vás to nebude stát raketu. Mám přesah i do videa, printu, brandu, CRO a hlavně marketingu. Nejsem nejlevnější, protože nejsem zelenáč. Přesto budu vaše nejlepší investice.

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

CubesDigital se stal za posledních 5 let naším výhradním partnerem pro tvorbu, správu a rozvoj webů. Za toto období se nám povedlo najít společnou řeč i náhled na prezentaci společnosti i služeb, které se snažíme stále rozvíjet. K tomu nám pomáhá klid, rozvaha a marketingové myšlení pana Švejdy s technologickou kvalitou jeho týmu, který se nebojí zkoušet nové věci. Spolupráce funguje výborně a nadále ji rozšiřujeme.

Lukáš Opat photo
Lukáš Opat
Hrdlička holding

Setkání s Pavlem Švejdou nad tvorbou webových stránek našeho improvizačního představení bylo neobyčejně inspirativní. S velikým klidem a trpělivostí jemu vlastní vyslechl naše zběsilé nápady a se svým týmem realizovatelné opravdu zrealizoval, nerealizovatelnému našel zcela jiný rozměr a výsledek tím ještě umocnil. Pouze díky jejich otevřenosti, sofistikovanému pohledu na požadavky zákazníka a veliké profesionalitě se nyní můžeme chlubit našim webem.

Martin Zbrožek photo
Martin Zbrožek
herec a muzikant

Jako advokát s dlouhou praxí jsem potkal řadu lidí. A pana Švejdu potkám rád kdykoliv znovu. Komunikativní, rychlý, kvalitní. Nic více jako advokát od lidí v businessu nechci. A málo kdy to dostanu. Zde jsem plně spokojen a děkuji za dobrý web.

Ronald Němec photo
Ronald němec
advokát

Pan Švejda má velmi profesionální přístup v designu a tvorbě webových prostředí. Jeho konstruktivní nápady a myšlenky výborně implementuje do fungujících webů, se kterými máme úspěch i v USA. Pokračujeme v dlouhodobé spolupráci a pana Švejdu rádi doporučujeme našim dalším zákazníkům. Těšíme se na další spolupráci!

Lunda photo
Radek Lunda
Ardyssey

CubesDigital jsme vybrali po doporučení pro jejich kreativu a kvalitu zpracování. Svého rozhodnutí nelituji. Postupně jsme našli společnou řeč a v maximální jednoduchosti sdělili srozumitelně vše podstatné. Výsledek je povedený a hlavně plní definované obchodní cíle. Pana Švejdu a jeho team tak mohu doporučit, ani pro nás spolupráce nekončí.

Michal Rozehnal photo
Michal Rozehnal
reporting.cz

S CubesDigital spolupracujeme již několik let na tvorbě webu naší asociace. Vážíme si vstřícnosti, flexibility a profesionálního přístupu pana Švejdy. Věříme, že i nadále bude naše spolupráce pokračovat a náš web budeme neustále udržovat funkční a atraktivní.

Lenka Vašková photo
Lenka vašková
APG a Čkz

Se společností CubesDigital jsme velmi spokojeni. Oceňujeme zejména strukturovanost postupu při realizaci celého projektu. V průběhu nám pan Švejda informovaně odpověděl na všechny dotazy, flexibilně a racionálně reagoval na veškeré naše požadavky. Těšíme se na další spolupráci.

Matěj Přibyl photo
Matěj přibyl
VICF

Díky spolupráci s Pavlem Švejdou a jeho teamem se podařilo vytvořit webové stránky s nadčasovým designem, který nechává vyniknout především šperky samotné. Baví mě, že Pavel vždy najde vhodné řešení všech mých požadavků, ať už jsou to drobné nebo náročnější změny. Považuji ho za odborníka na webdesign a cením si jeho odborných doporučení. Díky jeho profesionálnímu přístupu naše spoluprace zdaleka nekončí.

Michal Kadaník photo
Michal Kadaník
‍‍
přední šperkař

S CubesDigital spolupracujeme od začátku existence naší společnosti. Navrhli nám corporate identitu, vytvořili web a grafickou podobu web aplikace, kterou poskytujeme našim klientům. Kooperace s agenturami není jednoduchá. Dříve jsme spolupracovali se třemi organizacemi a museli jsme se rozloučit. S Pavlem a jeho teamem se nám to ale ustálilo a dobře si vyhovujeme, jsme velmi spokojený. A navíc naši klienti obdivují výsledek, který má mezinárodní kvalitu!

Jan Pavelka photo
Jan Pavelka
‍‍‍
Talterra
ROWAN LEGAL logoHRDLIČKA logoUNICREDIT  logoVICF logoIGNUM logoInstitut H21  logoManpower logoJettyRobots logoCKZ logoEM Fluids  logoKADANIK logoPMF logoDevinn  logoPEMA logoShopsys logoExpando logoMAWIS logoReporting.cz logoTalterra logoMilostný trojúhelník logoKurzyZpivani logo

S kým nejraději spolupracuji

Nerozlišuji, jestli pracuji na projektu za pár tisíc nebo za stovky tisíc. Pracuji jak pro malé živnostníky, tak i velké nadnárodní korporace nebo digitální agentury. Byť s rozdílným přístupem pro maximální přínosnost klienta. Vždy totiž hledám nejlepší poměr cena a výkon. Co je ale pro spolupráci pro mě podstatné, tak jednak jestli jsem ten správný, který je schopen pomoct dosáhnout vašeho cíle a jestli si společně lidsky sedneme.

Jaká je moje kapacita a dostupnost

Aktuálně dostupný

Svůj harmonogram mám rozdělený na dvě části - v jedné jsou naplánované projekty a dlouhodobé spolupráce. A v druhé, byť menší, si vyhrazuji čas na vše ostatní. Což mimo jiné znamená, že když se mi ozvete, jsem schopen hned váš projekt řešit a zatímco probíhá komunikace, zadání atp., tak v té druhé části mého harmonogramu si na pozadí vytvářím čas na projekt. Což je cesta jak být více a rychleji dostupný pro nové projekty a výzvy.

Jaká je moje cena a hodinová sazba

Svojí cenu a hodinovou sazbu mám nastavenou tak, aby byla dobře odůvodnitelná s ohledem na mé zkušenosti i rychlost práce - jsem totiž senior, vím co dělám a dělám to s jistotou a odpovídající rychlostí. A přestože je nejlepší si spolupráci vyzkoušet než psát nic málo říkající hodinovou sazbu, níže jsem to alespoň pro základní porovnání rozepsal:

Hodinová sazba pro Webflow, Framer, CRO - 980 Kč bez DPH / hodina

UX a UI Design práce - webu, eshopu, aplikace, brandu a video - 880 Kč bez DPH / hodina

Šablonové weby Webflow / Framer od 13.000 Kč bez DPH

Individuální webové stránky od 30.000 Kč bez DPH

kontakt

kontakt

kontakt

Budu vaše nejlepší investice. Vím co dělám a umím vám vydělat. Přesvědčte se - zavolejte mi, nebo napište.

Odeslání formuláře souhlasíte se zásadami GDPR
Děkuji, co nejdříve vás budu kontaktovat.
Něco se pokazilo. Zkusíte to prosím znovu? Děkuji

Pavel Švejda, DiS.
IČ: 86931881 — DIČ: CZ8911021515

Jsem plátce DPH.