FRAMER: představení geniálního no-code nástroje pro tvorbu webů

Pokud zvažujete v čem udělat svůj nový web, jste tady správně, protože v tomhle videu ukážu další no-code nástroj pro tvorbu webových stránek - Framer.

Pokud nechcete číst, tento obsah jsem připravil i jako video. Textová podoba následuje hned pod ním.

Odebírat můj youtube

Pokud zvažujete, v čem udělat svůj nový web, jste tady správně, protože dneska ukážu další no-code nástroj pro tvorbu webových stránek - Framer. Nedávno jsem natočil sérii o Webflow, což je výborný nástroj pro tvorbu webů bez nutnosti psát kód – to je ten pojem no-code. I když dnes už bych ho nazval spíše low-code, protože tím, jak nabobtnal, můžete v něm zrealizovat téměř cokoliv, co běžně při tvorbě webů potřebujete, ale někdy nějaký ten kód napsat musíte, proto low-code.

Framer jde ale trochu jinou cestou – a aktuálně bych Framer nazval tím čistokrevným no-code nástrojem. Dneska to nebude porovnání Webflow a Framer, spíše se pojďme podívat na jednotlivé jeho aspekty, pokud o něm uvažujete, že se s ním buď naučíte, nebo jste klient a zvažujete si nechat na něm postavit třeba firemní web.

A pokud vás zaujme, jako Framer partner pro vás mám 3 měsíce zdarma, pokud zvolíte tarif Pro Site, stačí při objednávce zadat následující kód: partner25proyearly

Designování

S Framerem je vytváření webových stránek velmi podobné pracovnímu postupu návrhu, na který můžete být zvyklí u grafických programů jako je Figma nebo Sketch. To znamená, že neřešíte prvky HTML/CSS jako je třeba div, ale zjednodušeně řečeno web kreslíte. A ta jejich "magie", jak tomu sami říkají, se odehrává na pozadí, kdy se z toho ten kód tvoří.

Samozřejmě to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá – například aby web správně reagoval na desktopu i na telefonu, tedy přizpůsoboval se, je tam pár nastavení, která musíte udělat. A samozřejmě nejen ohledně responzivity. Ale pokud využíváte třeba plný potenciál zmíněné Figmy, pak to nebude nic moc nového. Tím pádem tohle je i jedna z největších předností Frameru, kdy lze opravdu rychle vytvořit profesionální responzivní web bez znalosti kódování.

Figma

A když už jsem zmínil Figmu – pokud se tvoří individuální webové stránky, právě v ní se většinou tvoří design webu a ten se pak převádí nebo kóduje, abychom z toho udělali opravdové funkční stránky. To znamená, ten design rozhýbali. Ale u Frameru nemusíte, pokud dodržujete správnou práci s Figmou, jako je třeba auto layout atp. Protože máte možnost na jeden klik převést projekt z Figmy do Frameru. A funguje to moc hezky.

Šablony

No a pokud se nechystáte pro vlastní design, máte samozřejmě možnost jako u konkurenčních řešení web postavit i na hotové šabloně. I když jich není tolik jako třeba u Webflow, stále jich je značné množství. Případně můžete použít UI kit, což je databáze desítek až stovek komponent, ze kterých si web můžete poskládat.

Animace

Stejně jako designování, tak i animace jdou ve Frameru s lehkostí. Máte možnost si vybrat z předpřipravených animací, třeba pro efekt po najetí na nějaký prvek, jeho uchopení, kliknutí, reakci na scrollování myši atd. A to všechno pak dává webu živost a atraktivitu. Dokonce existuje i knihovna animací, aby jste se s tím nemuseli skládat sami – dáte jen ctrl-c a ctrl-v do svého projektu.

Rychlost a SEO

Nepochybně důležitou částí každého webu je rychlost načítání a SEO optimalizace. Už jsem o tom na tomto webu mluvil několikrát. Dobrá zpráva je, že Framer má všechny tyto aspekty vyřešené. Jeho technologie na pozadí se automaticky stará o optimalizaci jak kódu, tak i třeba obrázků, které tam nahrajete, pro co nejrychlejší načítání. Podobné je to se SEO optimalizací, kdy řadu věcí dělá Framer automaticky, máte ale možnost zasáhnout i do těch pokročilejších nastavení.

Spolupráce v týmu

Pokud je vás víc, kdo na webu chcete pracovat, ani to není problém. Buď můžete být všichni jako designéři, kdy přímo na plátně webu uvidíte, co kdo dělá v živém přenosu. Nebo samozřejmě můžete i nastavit role – kdo bude designovat, kdo bude mít přístup jen k CMS kolekcím a kdo může web publikovat.

CMS kolekce

Jak už jsem zmínil, máte k dispozici i CMS kolekce, které se hodí pro opakující se obsah, jako jsou jakékoliv články, vyjádření klientů, referenční projekty, členové týmu a tak dál. Máte zkrátka jednotnou šablonu, do které jednoduše pouze přidáváte obsah.

Pro co se hodí a nehodí

No a ta základní otázka – pro jaké projekty se hodí a kde je lepší se poohlédnout po jiném řešení? Z kontextu tedy vyplývá, že je skvělý pro produktové landing pages, na které směřují třeba PPC kampaně, pro kreativní weby typu portfolia, ale samozřejmě i pro firemní stránky. Je ale nutné na začátku více přemýšlet o tom, co od webu očekáváte nebo co můžete v dohledné době potřebovat. Framer totiž není úplně nejvhodnější na rozsáhlé weby nebo pokud tam jsou nějaké integrace, custom kód atd.

Čili je potřeba si dávat pozor na jednotlivé funkce – například Framer nemá funkci pro tvorbu formulářů (UPDATE: od června 2024 už má). Další věcí je třeba multijazyčnost, kterou Framer sice podporuje a vypadá moc dobře, ale nechá si za to slušně zaplatit, podstatně více než konkurence.

Cena Frameru

A to se dostáváme k ceně. Web můžete zdarma publikovat na doméně Frameru, tedy .framer.io nebo .framer.wiki. Takový web bude obsahovat i jejich reklamní banner, takže nic pro profi použití. Smysl dává placená verze, která je aktuálně za 110 Kč měsíčně při roční platbě, ale pokud vám bude stačit jen jedna stránka, hodí se pro jednostránkové weby. Pak je tu možnost za 233 Kč měsíčně, kdy už máte k dispozici až 150 stránek a jednu CMS kolekci třeba pro články. Je to zároveň hosting webu, který nemusíte řešit jinde, stačí jenom doména.

Další podobný obsah

Rychlost vývoje: tvorba webů až o 50% levněji oproti Wordpress / Proč Webflow #1

Článek i video

Jaký je průběh tvorby webových stránek

Článek i video

5 chyb při tvorbě webu nebo eshopu, které nikdy nedělejte #1

Článek i video

Postavte jednoduše a rychle web na hotové šabloně / Proč Webflow #4

Článek i video

První místo ve vyhledavačích? Aneb SEO optimalizace / Proč Webflow #6

Článek i video

FRAMER: představení geniálního no-code nástroje pro tvorbu webů

Článek i video

Potřebujete pomoct s webdesignem, videem nebo tvorbou webu?

webový expert creativ design

shopify webflow framer

Vytvářím úspěšné weby, projekty a produkty se specializací na ux / kreativní design a no-code technologie, primárně webflow a framer, sekundárně shopify.

Rezervovat online schůzku
17+
let zkušeností
500+
projektů
200+
skvělých klientů
1300+
odběratelů na youtube

Navrhnu vám nádherný a neotřelý design, který vaši návštěvníci budou milovat a to jak pro web, aplikaci, tak i pro e-shop. Nebo vytvořím kompletní web, který vám přinese nové zákazníky. A nebojte, díky Webflow a Framer vás to nebude stát raketu. Mám přesah i do videa, printu, brandu, CRO a hlavně marketingu. Nejsem nejlevnější, protože nejsem zelenáč. Přesto budu vaše nejlepší investice.

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

CubesDigital se stal za posledních 5 let naším výhradním partnerem pro tvorbu, správu a rozvoj webů. Za toto období se nám povedlo najít společnou řeč i náhled na prezentaci společnosti i služeb, které se snažíme stále rozvíjet. K tomu nám pomáhá klid, rozvaha a marketingové myšlení pana Švejdy s technologickou kvalitou jeho týmu, který se nebojí zkoušet nové věci. Spolupráce funguje výborně a nadále ji rozšiřujeme.

Lukáš Opat photo
Lukáš Opat
Hrdlička holding

Setkání s Pavlem Švejdou nad tvorbou webových stránek našeho improvizačního představení bylo neobyčejně inspirativní. S velikým klidem a trpělivostí jemu vlastní vyslechl naše zběsilé nápady a se svým týmem realizovatelné opravdu zrealizoval, nerealizovatelnému našel zcela jiný rozměr a výsledek tím ještě umocnil. Pouze díky jejich otevřenosti, sofistikovanému pohledu na požadavky zákazníka a veliké profesionalitě se nyní můžeme chlubit našim webem.

Martin Zbrožek photo
Martin Zbrožek
herec a muzikant

Jako advokát s dlouhou praxí jsem potkal řadu lidí. A pana Švejdu potkám rád kdykoliv znovu. Komunikativní, rychlý, kvalitní. Nic více jako advokát od lidí v businessu nechci. A málo kdy to dostanu. Zde jsem plně spokojen a děkuji za dobrý web.

Ronald Němec photo
Ronald němec
advokát

Pan Švejda má velmi profesionální přístup v designu a tvorbě webových prostředí. Jeho konstruktivní nápady a myšlenky výborně implementuje do fungujících webů, se kterými máme úspěch i v USA. Pokračujeme v dlouhodobé spolupráci a pana Švejdu rádi doporučujeme našim dalším zákazníkům. Těšíme se na další spolupráci!

Lunda photo
Radek Lunda
Ardyssey

CubesDigital jsme vybrali po doporučení pro jejich kreativu a kvalitu zpracování. Svého rozhodnutí nelituji. Postupně jsme našli společnou řeč a v maximální jednoduchosti sdělili srozumitelně vše podstatné. Výsledek je povedený a hlavně plní definované obchodní cíle. Pana Švejdu a jeho team tak mohu doporučit, ani pro nás spolupráce nekončí.

Michal Rozehnal photo
Michal Rozehnal
reporting.cz

S CubesDigital spolupracujeme již několik let na tvorbě webu naší asociace. Vážíme si vstřícnosti, flexibility a profesionálního přístupu pana Švejdy. Věříme, že i nadále bude naše spolupráce pokračovat a náš web budeme neustále udržovat funkční a atraktivní.

Lenka Vašková photo
Lenka vašková
APG a Čkz

Se společností CubesDigital jsme velmi spokojeni. Oceňujeme zejména strukturovanost postupu při realizaci celého projektu. V průběhu nám pan Švejda informovaně odpověděl na všechny dotazy, flexibilně a racionálně reagoval na veškeré naše požadavky. Těšíme se na další spolupráci.

Matěj Přibyl photo
Matěj přibyl
VICF

Díky spolupráci s Pavlem Švejdou a jeho teamem se podařilo vytvořit webové stránky s nadčasovým designem, který nechává vyniknout především šperky samotné. Baví mě, že Pavel vždy najde vhodné řešení všech mých požadavků, ať už jsou to drobné nebo náročnější změny. Považuji ho za odborníka na webdesign a cením si jeho odborných doporučení. Díky jeho profesionálnímu přístupu naše spoluprace zdaleka nekončí.

Michal Kadaník photo
Michal Kadaník
‍‍
přední šperkař

S CubesDigital spolupracujeme od začátku existence naší společnosti. Navrhli nám corporate identitu, vytvořili web a grafickou podobu web aplikace, kterou poskytujeme našim klientům. Kooperace s agenturami není jednoduchá. Dříve jsme spolupracovali se třemi organizacemi a museli jsme se rozloučit. S Pavlem a jeho teamem se nám to ale ustálilo a dobře si vyhovujeme, jsme velmi spokojený. A navíc naši klienti obdivují výsledek, který má mezinárodní kvalitu!

Jan Pavelka photo
Jan Pavelka
‍‍‍
Talterra
ROWAN LEGAL logoHRDLIČKA logoUNICREDIT  logoVICF logoIGNUM logoInstitut H21  logoManpower logoJettyRobots logoCKZ logoEM Fluids  logoKADANIK logoPMF logoDevinn  logoPEMA logoShopsys logoExpando logoMAWIS logoReporting.cz logoTalterra logoMilostný trojúhelník logoKurzyZpivani logo

S kým nejraději spolupracuji

Nerozlišuji, jestli pracuji na projektu za pár tisíc nebo za stovky tisíc. Pracuji jak pro malé živnostníky, tak i velké nadnárodní korporace nebo digitální agentury. Byť s rozdílným přístupem pro maximální přínosnost klienta. Vždy totiž hledám nejlepší poměr cena a výkon. Co je ale pro spolupráci pro mě podstatné, tak jednak jestli jsem ten správný, který je schopen pomoct dosáhnout vašeho cíle a jestli si společně lidsky sedneme.

Jaká je moje kapacita a dostupnost

Aktuálně dostupný

Svůj harmonogram mám rozdělený na dvě části - v jedné jsou naplánované projekty a dlouhodobé spolupráce. A v druhé, byť menší, si vyhrazuji čas na vše ostatní. Což mimo jiné znamená, že když se mi ozvete, jsem schopen hned váš projekt řešit a zatímco probíhá komunikace, zadání atp., tak v té druhé části mého harmonogramu si na pozadí vytvářím čas na projekt. Což je cesta jak být více a rychleji dostupný pro nové projekty a výzvy.

Jaká je moje cena a hodinová sazba

Svojí cenu a hodinovou sazbu mám nastavenou tak, aby byla dobře odůvodnitelná s ohledem na mé zkušenosti i rychlost práce - jsem totiž senior, vím co dělám a dělám to s jistotou a odpovídající rychlostí. A přestože je nejlepší si spolupráci vyzkoušet než psát nic málo říkající hodinovou sazbu, níže jsem to alespoň pro základní porovnání rozepsal:

Hodinová sazba pro Webflow, Framer, CRO - 980 Kč bez DPH / hodina

UX a UI Design práce - webu, eshopu, aplikace, brandu a video - 880 Kč bez DPH / hodina

Šablonové weby Webflow / Framer od 13.000 Kč bez DPH

Individuální webové stránky od 30.000 Kč bez DPH

kontakt

kontakt

kontakt

Budu vaše nejlepší investice. Vím co dělám a umím vám vydělat. Přesvědčte se - zavolejte mi, nebo napište.

Odeslání formuláře souhlasíte se zásadami GDPR
Děkuji, co nejdříve vás budu kontaktovat.
Něco se pokazilo. Zkusíte to prosím znovu? Děkuji

Pavel Švejda, DiS.
IČ: 86931881 — DIČ: CZ8911021515

Jsem plátce DPH.