První místo ve vyhledavačích? Aneb SEO optimalizace / Proč Webflow

Dnes o tom, jak se co nejlépe umístit ve vyhledavačích - tedy o SEO, optimalizaci pro vyhledavače. V článku / videu mluvím jak o SEO obecně, tak hlavně jak je na SEO připravené Webflow.

Pokud nechcete číst, tento obsah jsem připravil i jako video. Textová podoba následuje hned pod ním.

Odebírat můj youtube

Vyhledávání na Google může vrátit miliony výsledků – ale většina lidí vidí pouze cca 10 nejlepších. A tam chcete se svým webem být. SEO, neboli optimalizace pro vyhledavače, je tedy klíčová pro váš web, proto se na něj i z pohledu Webflow dnes podíváme.

Pokud mluvíme o SEO, není to jen o nástroji, ve kterém web tvoříte. Přestože je toto video hlavně o tom, jak je na SEO připravené Webflow, které je mou primární disciplínou, musím to vzít alespoň trochu zeširoka a zaměřit se na SEO jako celek. Na úvod je také nutné říct, že organické vyhledávání je běh na dlouhou trať, trvající měsíce. Nejde to tak, že spustíte nový web bez jakékoliv historie a hned se dostanete na první místa ve vyhledavači, i kdybyste všechny zde zmíněné body dodrželi do puntíku. Od toho slouží PPC kampaně - placená textová reklama zobrazující se na prvních místech ve vyhledávání.

Rychlost načítání

Nebudu se v tomto videu zabývat přípravnou fází SEO - tedy analýzou klíčových slov, strukturou webu atd. Pojďme rovnou na první bod, což je rychlost webu. Google ve svém hodnocení přímo trestá pomalé načítání. Jednosekundové zpoždění v načítání stránky odpovídá 7% poklesu konverzního poměru.

Rychlost načítání má dvě stránky - samotný nástroj, ve kterém je web vytvořený, což je v našem případě Webflow, a ten je z pohledu načítání rychlý, i u velkých stránek. Stará se o to více než 100 datových center po celém světě, která jsou dobře škálovaná.

Druhou stránkou je obsah - speciálně obrázky. Často vidím, že lidé na své weby nahrávají fotky přímo z fotoaparátu, které mají několik MB. Webflow má sice limit na obrázky, ale i tak je dost benevolentní. Doporučuji obrázky zmenšovat z pohledu pixelů a optimalizovat je - Webflow má vlastní nástroj na optimalizaci. Obecně platí, že obrázky na webu by neměly mít víc než několik stovek kB.

Mobilní verze webu

Zmiňme mobilní verzi webu jako druhý bod. Skvělá mobilní podoba webu je dnes standard. Webflow to samozřejmě ví a pro vývojáře má zabudovanou možnost pracovat přímo v mobilním prostředí.

Kvalitní obsah

Třetím bodem je kvalitní obsah. Už neplatí, že by se dalo manipulovat s výsledky, pokud napíšete článek plný klíčových slov. Důležitý je kvalitní a přínosný obsah pro čtenáře. Vyhledavač to pozná a ocení. Webflow v tom skvěle pomůže díky snadné správě obsahu přes CMS kolekce.

SEO nastavení

Čtvrtý bod: Mějte vyřešené a vyplněné veškeré SEO nastavení, které Webflow umožňuje. To zahrnuje generování sitemapy, propojení s Google Search Console a Google Analytics, vyplněné názvy stránek a jejich popisky. Webflow vám přímo ukazuje, jak to bude v Google vypadat. U CMS kolekcí lze nastavit dynamické proměnné, jako název článku a perex s obrázkem. Vyplňte také ALT popisky obrázků, což je důležité pro vyhledavače i zrakově handicapované uživatele. Nezapomeňte na SSL bezpečnostní certifikát, který Webflow nasazuje automaticky.

301 redirect

Pátý bod: Pokud už web máte a necháváte si zpracovat nový, ujistěte se, že váš webař provede 301 redirect, tedy přesměrování původních URL adres na nové. Je to klíčové pro zachování organické návštěvnosti z vyhledavačů.

Shrnutí

Shrnuto, není to jen o nástroji, ve kterém je web vytvořený. Nezmínil jsem třeba důležitost zpětných odkazů, správnou strukturu webu nebo stáří domény. To už by bylo na specifické video přímo o SEO. Pokud se vrátíme k Webflow a zhodnotíme ho z pohledu SEO, tak má skvěle zmáknuté prostředí i pro tuto disciplínu a pro vás jako klienta je jednoduše ovladatelné, aniž byste museli často čekat na webaře s úpravou.

Na závěr zmíním ještě jednu třešničku. Existuje nástroj, kde zadáte URL adresu svého webu, spustí se audit a řekne vám, co je špatně, s celkovým skóre. Jmenuje se Google PageSpeed. Mnozí majitelé webů se předhánějí v dosažení 100% hodnocení, ale podle mě je to ztráta času. I sám Google zmínil, že to, co vidíte, není skutečným faktorem pro samotný algoritmus vyhledávání. Určitě to zkuste, poskytne to spoustu tipů, jak s webem dál pracovat z pohledu SEO. Ale nežeňte se za každou cenu za 100% skóre.

Další podobný obsah

Rychlost vývoje: tvorba webů až o 50% levněji oproti Wordpress / Proč Webflow #1

Článek i video

Jaký je průběh tvorby webových stránek

Článek i video

5 chyb při tvorbě webu nebo eshopu, které nikdy nedělejte #1

Článek i video

Postavte jednoduše a rychle web na hotové šabloně / Proč Webflow #4

Článek i video

První místo ve vyhledavačích? Aneb SEO optimalizace / Proč Webflow #6

Článek i video

FRAMER: představení geniálního no-code nástroje pro tvorbu webů

Článek i video

Potřebujete pomoct s webdesignem, videem nebo tvorbou webu?

webový expert creativ design

shopify webflow framer

Vytvářím úspěšné weby, projekty a produkty se specializací na ux / kreativní design a no-code technologie, primárně webflow a framer, sekundárně shopify.

Rezervovat online schůzku
17+
let zkušeností
500+
projektů
200+
skvělých klientů
1300+
odběratelů na youtube

Navrhnu vám nádherný a neotřelý design, který vaši návštěvníci budou milovat a to jak pro web, aplikaci, tak i pro e-shop. Nebo vytvořím kompletní web, který vám přinese nové zákazníky. A nebojte, díky Webflow a Framer vás to nebude stát raketu. Mám přesah i do videa, printu, brandu, CRO a hlavně marketingu. Nejsem nejlevnější, protože nejsem zelenáč. Přesto budu vaše nejlepší investice.

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

CubesDigital se stal za posledních 5 let naším výhradním partnerem pro tvorbu, správu a rozvoj webů. Za toto období se nám povedlo najít společnou řeč i náhled na prezentaci společnosti i služeb, které se snažíme stále rozvíjet. K tomu nám pomáhá klid, rozvaha a marketingové myšlení pana Švejdy s technologickou kvalitou jeho týmu, který se nebojí zkoušet nové věci. Spolupráce funguje výborně a nadále ji rozšiřujeme.

Lukáš Opat photo
Lukáš Opat
Hrdlička holding

Setkání s Pavlem Švejdou nad tvorbou webových stránek našeho improvizačního představení bylo neobyčejně inspirativní. S velikým klidem a trpělivostí jemu vlastní vyslechl naše zběsilé nápady a se svým týmem realizovatelné opravdu zrealizoval, nerealizovatelnému našel zcela jiný rozměr a výsledek tím ještě umocnil. Pouze díky jejich otevřenosti, sofistikovanému pohledu na požadavky zákazníka a veliké profesionalitě se nyní můžeme chlubit našim webem.

Martin Zbrožek photo
Martin Zbrožek
herec a muzikant

Jako advokát s dlouhou praxí jsem potkal řadu lidí. A pana Švejdu potkám rád kdykoliv znovu. Komunikativní, rychlý, kvalitní. Nic více jako advokát od lidí v businessu nechci. A málo kdy to dostanu. Zde jsem plně spokojen a děkuji za dobrý web.

Ronald Němec photo
Ronald němec
advokát

Pan Švejda má velmi profesionální přístup v designu a tvorbě webových prostředí. Jeho konstruktivní nápady a myšlenky výborně implementuje do fungujících webů, se kterými máme úspěch i v USA. Pokračujeme v dlouhodobé spolupráci a pana Švejdu rádi doporučujeme našim dalším zákazníkům. Těšíme se na další spolupráci!

Lunda photo
Radek Lunda
Ardyssey

CubesDigital jsme vybrali po doporučení pro jejich kreativu a kvalitu zpracování. Svého rozhodnutí nelituji. Postupně jsme našli společnou řeč a v maximální jednoduchosti sdělili srozumitelně vše podstatné. Výsledek je povedený a hlavně plní definované obchodní cíle. Pana Švejdu a jeho team tak mohu doporučit, ani pro nás spolupráce nekončí.

Michal Rozehnal photo
Michal Rozehnal
reporting.cz

S CubesDigital spolupracujeme již několik let na tvorbě webu naší asociace. Vážíme si vstřícnosti, flexibility a profesionálního přístupu pana Švejdy. Věříme, že i nadále bude naše spolupráce pokračovat a náš web budeme neustále udržovat funkční a atraktivní.

Lenka Vašková photo
Lenka vašková
APG a Čkz

Se společností CubesDigital jsme velmi spokojeni. Oceňujeme zejména strukturovanost postupu při realizaci celého projektu. V průběhu nám pan Švejda informovaně odpověděl na všechny dotazy, flexibilně a racionálně reagoval na veškeré naše požadavky. Těšíme se na další spolupráci.

Matěj Přibyl photo
Matěj přibyl
VICF

Díky spolupráci s Pavlem Švejdou a jeho teamem se podařilo vytvořit webové stránky s nadčasovým designem, který nechává vyniknout především šperky samotné. Baví mě, že Pavel vždy najde vhodné řešení všech mých požadavků, ať už jsou to drobné nebo náročnější změny. Považuji ho za odborníka na webdesign a cením si jeho odborných doporučení. Díky jeho profesionálnímu přístupu naše spoluprace zdaleka nekončí.

Michal Kadaník photo
Michal Kadaník
‍‍
přední šperkař

S CubesDigital spolupracujeme od začátku existence naší společnosti. Navrhli nám corporate identitu, vytvořili web a grafickou podobu web aplikace, kterou poskytujeme našim klientům. Kooperace s agenturami není jednoduchá. Dříve jsme spolupracovali se třemi organizacemi a museli jsme se rozloučit. S Pavlem a jeho teamem se nám to ale ustálilo a dobře si vyhovujeme, jsme velmi spokojený. A navíc naši klienti obdivují výsledek, který má mezinárodní kvalitu!

Jan Pavelka photo
Jan Pavelka
‍‍‍
Talterra
ROWAN LEGAL logoHRDLIČKA logoUNICREDIT  logoVICF logoIGNUM logoInstitut H21  logoManpower logoJettyRobots logoCKZ logoEM Fluids  logoKADANIK logoPMF logoDevinn  logoPEMA logoShopsys logoExpando logoMAWIS logoReporting.cz logoTalterra logoMilostný trojúhelník logoKurzyZpivani logo

S kým nejraději spolupracuji

Nerozlišuji, jestli pracuji na projektu za pár tisíc nebo za stovky tisíc. Pracuji jak pro malé živnostníky, tak i velké nadnárodní korporace nebo digitální agentury. Byť s rozdílným přístupem pro maximální přínosnost klienta. Vždy totiž hledám nejlepší poměr cena a výkon. Co je ale pro spolupráci pro mě podstatné, tak jednak jestli jsem ten správný, který je schopen pomoct dosáhnout vašeho cíle a jestli si společně lidsky sedneme.

Jaká je moje kapacita a dostupnost

Aktuálně dostupný

Svůj harmonogram mám rozdělený na dvě části - v jedné jsou naplánované projekty a dlouhodobé spolupráce. A v druhé, byť menší, si vyhrazuji čas na vše ostatní. Což mimo jiné znamená, že když se mi ozvete, jsem schopen hned váš projekt řešit a zatímco probíhá komunikace, zadání atp., tak v té druhé části mého harmonogramu si na pozadí vytvářím čas na projekt. Což je cesta jak být více a rychleji dostupný pro nové projekty a výzvy.

Jaká je moje cena a hodinová sazba

Svojí cenu a hodinovou sazbu mám nastavenou tak, aby byla dobře odůvodnitelná s ohledem na mé zkušenosti i rychlost práce - jsem totiž senior, vím co dělám a dělám to s jistotou a odpovídající rychlostí. A přestože je nejlepší si spolupráci vyzkoušet než psát nic málo říkající hodinovou sazbu, níže jsem to alespoň pro základní porovnání rozepsal:

Hodinová sazba pro Webflow, Framer, CRO - 980 Kč bez DPH / hodina

UX a UI Design práce - webu, eshopu, aplikace, brandu a video - 880 Kč bez DPH / hodina

Šablonové weby Webflow / Framer od 13.000 Kč bez DPH

Individuální webové stránky od 30.000 Kč bez DPH

kontakt

kontakt

kontakt

Budu vaše nejlepší investice. Vím co dělám a umím vám vydělat. Přesvědčte se - zavolejte mi, nebo napište.

Odeslání formuláře souhlasíte se zásadami GDPR
Děkuji, co nejdříve vás budu kontaktovat.
Něco se pokazilo. Zkusíte to prosím znovu? Děkuji

Pavel Švejda, DiS.
IČ: 86931881 — DIČ: CZ8911021515

Jsem plátce DPH.