Nejlepší aplikace pro střih a editaci videa? Davinci Resolve, Capcut, Adobe Premiere, Final Cut

Video je za mě nejsilnější formát obsahu v současnosti. Ale v čem ho stříhat? Dnes vám ukážu nejlepší aplikace, které sám používám a navíc ty mnou preferovaný jsou zdarma.

Pokud nechcete číst, tento obsah jsem připravil i jako video. Textová podoba následuje hned pod ním.

Odebírat můj youtube

Adobe Premiere

Těch aplikací v čem střihat videa je celá řada. A než půjdeme rovnou k těm, které sám doporučuji, používám je a jsou zdarma, musím zmínit i ty další, které rovněž k tomu nejlepší patří. Prvním je Premiéra. Ta má výhodu tu že je součástí Adobe, takže skvěle spolupracuje s dalšími aplikacemi od Adobe jako je třeba ilustrátor, photoshop nebo hlavně after effects.

Což je software na vizuální efekty a motion grafiku a určitě o něm na mém webu neslyšíte naposled, mám v plánu i nějaké tutoriály. Každopádně přestože after effects mám tím pádem rád, nikdy jsem k premiéře nenašel cestu, navíc hodně z mojí zkušenosti padá atp.. Neoddiskutovatelně ale do top výběru patří. Aktuálně si jí můžete i samostatně předplatit za zhruba 40 euro měsíčně, nebo je součástí balíčků s dalšími aplikacemi od Adobe. Pokud jste předplatitel, určitě jí zkuste.

Final Cut

Druhou aplikací, která je mi určitě blíže a dřív jsem jí používal je Final Cut, která je ale určená pouze pro mac. Takže pokud máte jablečný počítač, je to za mě nejlepší volba, pokud vám dnes mnou následně doporučované aplikace nesednou.

Je vizuálně krásná, relativně jednoduchá na naučení, protože její ovládání je intuitivní, přesto po funkčností stránce je tam vše, co můžete potřebovat.

Důkazem toho je, že v něm bylo vytvořeno řada filmů, reklam a tak podobně. Navíc je skvěle odladěná a stabilní. Její cena je aktuálně 300 dolarů a co může být důležité tak to, že je to jednorázová částka, nemusíte platit měsíčně jako u Adobe.

Tak a teď teda k těm, které používám já a které doporučuji.

Capcut

Prvním je Capcut, což je mladá aplikace, která je dostupná teprve od 2020, přesto má už stovky milionů aktivních uživatelů. A je úzce spojená s Tiktokem což je za mě i její primární doména. Respektive je namířená na tvůrce obsahu ať pro zmíněný tiktok, youtube nebo obecně sociální sítě.

Protože naučit se v ní stříhat je jednoduchý a rychlý. Navíc rozchodíte jí i na slabším počítači ať už to bude mac nebo Windows, čili je dobře optimalizovaná a má dokonce i svojí webovou verzi, takže se jednoduše přihlásíte ke svému účtu odkudkoliv a můžete přímo v prohlížeči střihat, nebo rozpracovaný projekt dál s někým sdílet, ten ho může komentovat a tak dál.

Co je na ní super tak to, že je plná všemožných šablon ať textových nebo různých přechodů, animací atp.. To jen podtrhuje tu její jednoduchost a určení. Nemusíte se nikde schánět s presety, nebo něco sám vytvářet. Jen vezmete, přetáhnete na místo a hotovo. Jedním dechem ale musím dodat, že pokud máte větší ambice z pohledu komplexnějšího a většícho projektu, Capcut nebude vhodný.

Čili pokud jste tvůrce na sociální sítě budete s ní spokojení. Pokud budete chtít tvořit náročnější videa ať už také na youtube. nebo dokonce reklamy, videoklipy či film, tam cesta nevede.

Davinci Resolve

No a tady přichází ta druhá aplikace kterou osobně používám nejvíc a na všechny hlavní video projekty, takže i tyhle videa a není to nic jinýcho než Davinci Resolve od Blackmagicdesign, tedy legendárního výrobce profesionálních kamer. Je to neuvěřitelně výkoná aplikace nabytá funkcema ve který se tvoří i hollywoodský trhánky.

A je to přesně to, co by jste mohli chtít, pokud to s videem myslíte vážně. Ale pěkně od začátku.

Davinci resolve se proslavil v minulosti hlavně svojí pokročilou možnosti gradingu - tedy barvení videa v čemž vám dává neuvěřitelné možnosti, co s obrazem můžete dělat. Tahle její funkce je bezpochyby bezkonkurenční.

Samozřejmostí je ale i pokročilá možnost střihu v položce cut a edit nebo opět pokročilá možnost práce s audiem v záložce Fairlight. Dokonce jsou tam napasovaný vpodstatě After Efects do záložky Fusion, která slouží pro vizuální efekty a motion design - tedy pohyblivou grafiku. Jen s tím rozdílem, že není jako After Effects založená na vrstvách, tedy že skládáte obraz vrstu na vrstvu, ale na nodech, tedy uzlech, kdy každý má svůj nějaký parametr nebo obsah a jsou mezi sebou navzájem propojené.

Což je ve finále skvěle přehledný a použitelný i při obrovských kompozicích. Ale ať to nenatahuju, nechme Fusion nebo obecně hlubšího představení Davinci na samostatné video, který si určitě zaslouží.

Teď to jen zkrátím na to, že Davinci Resolve je jedna z nejlepší, podle mě nejlepší aplikace na práci s videem.

Odvrácenou stránkou toho ale je, že Davinci není tak jednoduše naučitelné jako zmíněný Cupcat a budete rozhodně potřebovat na to trochu víc času a zároveň výkonější počítač. Pokud tomu ale ten čas dáte a pořádný stroj máte, nebude litovat. Navíc jak jsem zmínil, lze ho používat zdarma, nebo minimálně s většinou důležitých funkcí.

Další podobný obsah

Rychlost vývoje: tvorba webů až o 50% levněji oproti Wordpress / Proč Webflow #1

Článek i video

Jaký je průběh tvorby webových stránek

Článek i video

5 chyb při tvorbě webu nebo eshopu, které nikdy nedělejte #1

Článek i video

Postavte jednoduše a rychle web na hotové šabloně / Proč Webflow #4

Článek i video

První místo ve vyhledavačích? Aneb SEO optimalizace / Proč Webflow #6

Článek i video

FRAMER: představení geniálního no-code nástroje pro tvorbu webů

Článek i video

Potřebujete pomoct s webdesignem, videem nebo tvorbou webu?

webový expert creativ design

shopify webflow framer

Vytvářím úspěšné weby, projekty a produkty se specializací na ux / kreativní design a no-code technologie, primárně webflow a framer, sekundárně shopify.

Rezervovat online schůzku
17+
let zkušeností
500+
projektů
200+
skvělých klientů
1300+
odběratelů na youtube

Navrhnu vám nádherný a neotřelý design, který vaši návštěvníci budou milovat a to jak pro web, aplikaci, tak i pro e-shop. Nebo vytvořím kompletní web, který vám přinese nové zákazníky. A nebojte, díky Webflow a Framer vás to nebude stát raketu. Mám přesah i do videa, printu, brandu, CRO a hlavně marketingu. Nejsem nejlevnější, protože nejsem zelenáč. Přesto budu vaše nejlepší investice.

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

Klienti

CubesDigital se stal za posledních 5 let naším výhradním partnerem pro tvorbu, správu a rozvoj webů. Za toto období se nám povedlo najít společnou řeč i náhled na prezentaci společnosti i služeb, které se snažíme stále rozvíjet. K tomu nám pomáhá klid, rozvaha a marketingové myšlení pana Švejdy s technologickou kvalitou jeho týmu, který se nebojí zkoušet nové věci. Spolupráce funguje výborně a nadále ji rozšiřujeme.

Lukáš Opat photo
Lukáš Opat
Hrdlička holding

Setkání s Pavlem Švejdou nad tvorbou webových stránek našeho improvizačního představení bylo neobyčejně inspirativní. S velikým klidem a trpělivostí jemu vlastní vyslechl naše zběsilé nápady a se svým týmem realizovatelné opravdu zrealizoval, nerealizovatelnému našel zcela jiný rozměr a výsledek tím ještě umocnil. Pouze díky jejich otevřenosti, sofistikovanému pohledu na požadavky zákazníka a veliké profesionalitě se nyní můžeme chlubit našim webem.

Martin Zbrožek photo
Martin Zbrožek
herec a muzikant

Jako advokát s dlouhou praxí jsem potkal řadu lidí. A pana Švejdu potkám rád kdykoliv znovu. Komunikativní, rychlý, kvalitní. Nic více jako advokát od lidí v businessu nechci. A málo kdy to dostanu. Zde jsem plně spokojen a děkuji za dobrý web.

Ronald Němec photo
Ronald němec
advokát

Pan Švejda má velmi profesionální přístup v designu a tvorbě webových prostředí. Jeho konstruktivní nápady a myšlenky výborně implementuje do fungujících webů, se kterými máme úspěch i v USA. Pokračujeme v dlouhodobé spolupráci a pana Švejdu rádi doporučujeme našim dalším zákazníkům. Těšíme se na další spolupráci!

Lunda photo
Radek Lunda
Ardyssey

CubesDigital jsme vybrali po doporučení pro jejich kreativu a kvalitu zpracování. Svého rozhodnutí nelituji. Postupně jsme našli společnou řeč a v maximální jednoduchosti sdělili srozumitelně vše podstatné. Výsledek je povedený a hlavně plní definované obchodní cíle. Pana Švejdu a jeho team tak mohu doporučit, ani pro nás spolupráce nekončí.

Michal Rozehnal photo
Michal Rozehnal
reporting.cz

S CubesDigital spolupracujeme již několik let na tvorbě webu naší asociace. Vážíme si vstřícnosti, flexibility a profesionálního přístupu pana Švejdy. Věříme, že i nadále bude naše spolupráce pokračovat a náš web budeme neustále udržovat funkční a atraktivní.

Lenka Vašková photo
Lenka vašková
APG a Čkz

Se společností CubesDigital jsme velmi spokojeni. Oceňujeme zejména strukturovanost postupu při realizaci celého projektu. V průběhu nám pan Švejda informovaně odpověděl na všechny dotazy, flexibilně a racionálně reagoval na veškeré naše požadavky. Těšíme se na další spolupráci.

Matěj Přibyl photo
Matěj přibyl
VICF

Díky spolupráci s Pavlem Švejdou a jeho teamem se podařilo vytvořit webové stránky s nadčasovým designem, který nechává vyniknout především šperky samotné. Baví mě, že Pavel vždy najde vhodné řešení všech mých požadavků, ať už jsou to drobné nebo náročnější změny. Považuji ho za odborníka na webdesign a cením si jeho odborných doporučení. Díky jeho profesionálnímu přístupu naše spoluprace zdaleka nekončí.

Michal Kadaník photo
Michal Kadaník
‍‍
přední šperkař

S CubesDigital spolupracujeme od začátku existence naší společnosti. Navrhli nám corporate identitu, vytvořili web a grafickou podobu web aplikace, kterou poskytujeme našim klientům. Kooperace s agenturami není jednoduchá. Dříve jsme spolupracovali se třemi organizacemi a museli jsme se rozloučit. S Pavlem a jeho teamem se nám to ale ustálilo a dobře si vyhovujeme, jsme velmi spokojený. A navíc naši klienti obdivují výsledek, který má mezinárodní kvalitu!

Jan Pavelka photo
Jan Pavelka
‍‍‍
Talterra
ROWAN LEGAL logoHRDLIČKA logoUNICREDIT  logoVICF logoIGNUM logoInstitut H21  logoManpower logoJettyRobots logoCKZ logoEM Fluids  logoKADANIK logoPMF logoDevinn  logoPEMA logoShopsys logoExpando logoMAWIS logoReporting.cz logoTalterra logoMilostný trojúhelník logoKurzyZpivani logo

S kým nejraději spolupracuji

Nerozlišuji, jestli pracuji na projektu za pár tisíc nebo za stovky tisíc. Pracuji jak pro malé živnostníky, tak i velké nadnárodní korporace nebo digitální agentury. Byť s rozdílným přístupem pro maximální přínosnost klienta. Vždy totiž hledám nejlepší poměr cena a výkon. Co je ale pro spolupráci pro mě podstatné, tak jednak jestli jsem ten správný, který je schopen pomoct dosáhnout vašeho cíle a jestli si společně lidsky sedneme.

Jaká je moje kapacita a dostupnost

Aktuálně dostupný

Svůj harmonogram mám rozdělený na dvě části - v jedné jsou naplánované projekty a dlouhodobé spolupráce. A v druhé, byť menší, si vyhrazuji čas na vše ostatní. Což mimo jiné znamená, že když se mi ozvete, jsem schopen hned váš projekt řešit a zatímco probíhá komunikace, zadání atp., tak v té druhé části mého harmonogramu si na pozadí vytvářím čas na projekt. Což je cesta jak být více a rychleji dostupný pro nové projekty a výzvy.

Jaká je moje cena a hodinová sazba

Svojí cenu a hodinovou sazbu mám nastavenou tak, aby byla dobře odůvodnitelná s ohledem na mé zkušenosti i rychlost práce - jsem totiž senior, vím co dělám a dělám to s jistotou a odpovídající rychlostí. A přestože je nejlepší si spolupráci vyzkoušet než psát nic málo říkající hodinovou sazbu, níže jsem to alespoň pro základní porovnání rozepsal:

Hodinová sazba pro Webflow, Framer, CRO - 980 Kč bez DPH / hodina

UX a UI Design práce - webu, eshopu, aplikace, brandu a video - 880 Kč bez DPH / hodina

Šablonové weby Webflow / Framer od 13.000 Kč bez DPH

Individuální webové stránky od 30.000 Kč bez DPH

kontakt

kontakt

kontakt

Budu vaše nejlepší investice. Vím co dělám a umím vám vydělat. Přesvědčte se - zavolejte mi, nebo napište.

Odeslání formuláře souhlasíte se zásadami GDPR
Děkuji, co nejdříve vás budu kontaktovat.
Něco se pokazilo. Zkusíte to prosím znovu? Děkuji

Pavel Švejda, DiS.
IČ: 86931881 — DIČ: CZ8911021515

Jsem plátce DPH.